1. Przejdź do treści głównejORLEN - oferuje internetowy poradnik bezpiecznej jazdy dla kierowców. Bezpieczna podróż z dzieckiem z Orlenem. Gry dla dzieci w samochodzie. Bezpieczna podróż samochodem oraz bezpieczna jazda na rowerze. Internetowe materiały dla nauczycieli do wychowania edukacyjnego.

Podczas jazdy samochodem ważną kwestią jest odpowiednia pozycja kierującego. Siedzący tryb i brak możliwości ruchu powoduje dotkliwy ból kręgosłupa, skurcze kończyn i zmęczenie. Możemy temu zapobiec!

„Dobra Jazda” to cykl czterech filmów poradnikowych, które pokazują jak zachować właściwą postawę podczas kierowania samochodem. Warto zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego ułożenia ciała podczas prowadzenia pojazdu oraz zastosować w praktyce ćwiczenia rehabilitacyjne, które niwelują zagrożenie deformacji sylwetki.

Warto mieć na uwadze, że złe nawyki przypomną o sobie po kilku latach , a wtedy może być już za późno na zmiany.

Kierowco pamiętaj o:

  • prawidłowej pozycji za kierownicą – to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa;
  • korekcji postawy ciała podczas jazdy;
  • ćwiczeniach izometrycznych, które możesz wykonać podczas krótkiego postoju.

Komisja Europejska oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zalecają kierowcom regularne postoje. 20 minut przerwy po 2 godzinach jazdy to odpowiedni czas, który pozwoli na regenerację organizmu, poprawienie sprawności i samopoczucia kierowcy.

Idealnym miejscem na odpoczynek mogą okazać się stacje paliw PKN ORLEN. Można na nich przygotować samochód do dalszej jazdy, ale również wypić dobrą kawę i zjeść smaczny posiłek. ORLEN pamięta także o najmłodszych. Na rodziny podróżujące z małymi dziećmi czeka aż 430 przewijaków usytuowanych na stacjach ORLEN Stop Cafe Bistro. Wszystkie punkty zostały wyposażone w przyjazne maluchom urządzenia gwarantujące wygodę i bezpieczeństwo podczas przebierania.

Zapraszamy wszystkich podróżnych do odwiedzenia stacji ORLEN, będących doskonałym miejscem do zrelaksowania się w czasie długiej podróży, szczególnie tej rodzinnej.

Strony dla Twojego dziecka ORLEN - Bezpieczna podróż z dzieckiem. Przedstawiamy internetowy poradnik bezpiecznej jazdy dla kierowców. Gry dla dzieci w samochodzie. Bezpieczna podróż samochodem.  Internetowe materiały dla nauczycieli do wychowania edukacyjnego. Bezpieczna jazda na rowerze.
Gry i filmy edukacyjne